Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 27 Ortalama: 2.7]

Ameliyatsız Yüz Germe | Boyun Germe

Ameliyatsız yüz germe (iple) işlemi yeni bir işlem olmayıp, yaklaşık 10-15 yıldır plastik cerrahi alanında uygulanan ve uzun dönem etkili sonuçları olmadığı için bırakılmış bir yöntemdir. Ancak gelişen teknoloji ile yüz askı ipleri geliştirilmiş, kalıcılıkları arttırılmış ve ameliyatsız iple yüz asma, yüz toparlama işlemi popüler olmuştur.

ameliyatsız yüz germe

Hiçbir yöntem cerrahi kadar başarılı olmayıp, ameliyatsız her işlem cerrahi süresini ertelemek için vardır. Ameliyatsız iple yüz toparlama işlemi de cerrahi işlemi 2-3 yıl erteler. Bu da birçoğumuz için uygun bir süredir aslında. İple yüz askı yöntemi popüler oldukça, Uzakdoğu’da üretilip kalitesi hakkında hiçbir fikrimizin olmadığı ipler piyasaya girmiş ve bu işte yetkisi olmayan kişilerce uygulanmaya başlamıştır.

Sektörde Uzakdoğu işin içine girdikçe, kalitesiz ama ismi oldukça havalı ipler piyasada duyulmaya başlamıştır. “Altın iplerle yüz germe”, “organik iplerle yüz germe” vs. Bunların gerçekle bir bağlantısı olmayıp, cilt altında uygulanan her iple yüz askı yönteminde kullanılan ipler kendiliğinden erimektedir. Bu iplerin altın veya organik olması ekstra bir özellik değildir.

Silhouette Soft İple Ameliyatsız Yüz Toparlama

Orijinal iple ameliyatsız yüz toparlama malzemeleri, ABD den ve FDA onaylı olarak gelir. Bu iplerin ismi Silhouette‘dir. Etkili kalıcı sonuç görmek için bu ipler veya bu iplerin yapısına benzer ipler kullanmak gerekir. Silhouette soft ipleri tırtıkları sayesinde sarkık olan cilt dokusunu toparlar ve germe işlemini anında gözle görülecek düzeyde gerçekleştirir.

Silhouette soft ile yapılan işlem yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir ve işlem sonrası etkinlik hemen görülmektedir. Bu iplerle ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemi kolaylıkla yapılabilir.

ameliyatsız yüz germe

Odaklanmış Ultrason (HIFU) İle Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe işlemi ne kadar başarılı olursa olsun yüz germe ameliyatı kadar kalıcı ve kesin sonuçları yoktur. Ancak bazı ameliyat olması riskli veya yaşının bu ameliyat için erken olduğunu düşünen hastalarımızda ameliyatsız yüz germe işlemini uyguluyoruz.

Kimler HIFU ile Yüz Germe İşlemi Yaptırabilir?

Ameliyatsız yüz toparlama işlemi yer çekiminin etkisi ile sarkmaların oluştuğu her hastada uygulanabilir. Ancak çok zayıf ve yine yüz sarkmaları olan hastalar bu işlem için uygun hasta grubu değildir.

Ameliyatsız yüz sarkmalarının toparlanması işlemi yaklaşık 30 dakika sürmekte ve işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Ameliyatsız yüz sıkılaştırma işlemi HIFU ile sadece tek seans yeterli olup, 3 ay sonra kontrole geldiğinizde gerektiğinde bir seans daha uygulanabilir.

HIFU ile Yüz Toparlama Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

Yüz germe işlemi uygulandıktan sonra, ilk 2 hafta yüzünüzde hafif ödem olacaktır ve bu ödem zamanla azalıp kaybolur. Odaklanmış ultrason ile yüz sıkılaştırma işlemi yaptıran hastalar genelde ödem indikten sonra yüz bölgesinde hiçbir sıkılaşma olmadığından şikayet ederler. Bunun sebebi fibrozis dokusunun zamanla oluşmasıdır ve 3 ay sonra yüzde toparlanma ve sıkılaşma fark edilir.

Ancak hiçbir ameliyatsız yüz sıkılaştırma işlemi cerrahi kadar başarılı değildir. Yüz germe işlemi yaptıran hastaların bunu akıllarında tutmasında fayda vardır.

Odaklanmış Ultrason (HIFU) İle Yüz Germe İşleminin Yan Etkileri Var Mı?

Odaklanmış ultrason ile yüz sıkılaştırma (HIFU) işlemi, SMAS tabakasında etki eder. Bu tabakanın altında yüz bölgesinin sinirleri geçmektedir ve ısı etkisi ile bu sinirler geçici olarak hasar görebilir. Bu durum tamamen geçici olup normale dönme süresi ortalama 3-6 ay kadardır.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 570 25 18

Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
Tarih : 23/11/2017
Kategori : Ameliyatsız Estetik

2019-04-18T16:48:47+03:00

Yorum ve Sorularınızı Buraya Yazabilirsiniz

- Email adresiniz yayınlanmayacaktır.
- Bilgileriniz 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.
- Yıldızlı (*) alanlar zorunludur.

7 Yorumlar

 1. Filiz güner 00:12 de 26 Mart 2019 - Yanıtla

  58 yasindayim

 2. Filiz güner 00:10 de 26 Mart 2019 - Yanıtla

  Merhaba doktor bey.Benim sorunumda boynumda tavuk derisi gibi sarkma,karışıklar ve çizgiler var.hifu ise yararmı.birdee fiyat alabilirmiyim.tesekkur ederim.

 3. Nur Yılmaz 06:19 de 27 Aralık 2018 - Yanıtla

  Merhaba..62 yaşında hekimim.. 4 yıl önce çok ilkel şartlarda iple yüz germe işlemi yapıldı ancak evde ve koltukta otururken , normal lamba ışığında .. buna nasıl onay verdiğimi şimdi hayretle düşünüyorum.. sanırım şuursuz bir zamanıma denk geldi :))) ancak onun bile biraz faydası olmuştu… şimdi yüzüm ve özellikle boynum çok çok kötü sarktı … alt yüz germeye ihtiyaç var diye düşünüyorum.. ameliyat tan uzak duruyorum… doğru dürüst şartlarda yapılacak ip germe ile biraz toparlanır mı diye sormak istedim … sevgi ve saygılarımla …

 4. İlke Evciler 13:46 de 19 Ağustos 2018 - Yanıtla

  Dr bey merhabalar ben de hekimim 43 yaşındaym cildim yağlı yanak ve gıdada sarkma başladı radyofrekans ultaformer denedim sonuç alamdım hı fu işe yarar mı siz mi uygulamayı yapıyorsunuz bi danışmak istiyorum size

phone WhatsApp'tan Sor!
mobil-telefon mobil-whatsapp