Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 50 Ortalama: 3.4]

Meme Estetiği | Göğüs Estetiği

Meme estetiği, son 10 yılın en popüler ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Meme estetiğine olan talebin artmasında alanında uzman hekimlerin yetişmesi, teknolojinin ve yeni tekniklerin oldukça başarılı bir şekilde ameliyatlara yansıtılması oldukça büyük bir etkendir.

Meme estetiği, uygun hastaya uygun yöntem seçildiğinde oldukça yüz güldürücü sonuçları olan bir cerrahidir. Ve ne yazık ki oldukça sık sorulsa da ameliyatsız meme estetiği yöntemi henüz mevcut değil.

meme estetiği

Meme Büyütme | Göğüs Büyütme

Meme Büyütme (göğüs büyütme) ameliyatı olmanız için en önemli sebep; göğüslerin vücudunuza göre çok küçük olması veya sizin istediğiniz ölçülerde olmamasıdır.

Meme büyütme ameliyatı için en önemli sebeplerden biri, göğüslerin vücudunuza göre çok küçük olması veya sizin istediğiniz ölçülerde olmamasıdır. Bazı genetik hastalıklar sonucu da veya meme kanseri sonrası göğüsleri alınmış kişilerde de sağlık sebebiyle göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme büyütme ameliyatı (göğüs büyütme ameliyatı) ortalama 1 saat olup, ameliyat öncesinde muayene edilirsiniz ve gerekli ölçümler sonrasında sizin de isteğiniz doğrultusunda vücut yapınıza en uygun meme protezi (göğüs silikonu) seçilir ve göğüs büyütme ameliyatı gerçekleştirilir. Meme estetiği (göğüs estetiği) her ne kadar göreceli bir kavram olsa da yine de uyulması gereken bazı kurallar vardır. Yani meme estetiğisürecinde, muayene sonrası göğüs çapınızın elverdiği ölçülerde meme protezi (göğüs silikonu) konulabilir. Siz çok daha büyük olmasını isteyebilirsiniz fakat meme estetiğinde bu ölçümlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Detaylar
meme-kucultme

Meme Küçültme | Göğüs Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, göğüslerinizin vücut hatlarınızdan daha büyük olması durumunda yapılır.
Göğüslerin büyük olmasının sebepleri arasında hormonal rahatsızlıklar; aşırı kilo alma; hamilelik ve genetik faktörler sayılabilir.

   Meme küçültme (göğüs küçültme), göğüslerinizin vücut hatlarınızdan daha büyük olması durumunda yapılır. Göğüslerin büyük olmasının sebepleri arasında hormonal rahatsızlıklar; aşırı kilo alma; hamilelik ve genetik faktörler sayılabilir.

  Meme küçültme ameliyatı (göğüs küçültme ameliyatı) olmak isteyen bayanlarda olan genel rahatsızlıklar kabaca şunlardır;

– Büyük ve iri göğüslerin sebep olduğu omuz bölgesinde sütyen askı izleri

– Büyük ve iri göğüslerin sarkması sebebiyle boyun ve bel ağrısı , bu problem meme küçültme ameliyatının en önemli sebeblerinden biridir.

– Göğüs altlarında terlemeye bağlı dermatoz ve cilt hassasiyeti

Detaylar
meme-diklestirme

Meme Dikleştirme | Göğüs Dikleştirme

Meme dikleştirme, göğüs sarkıklıklarının tedavisi için yapılır.
Meme dikleştirme ameliyatı, göğüs sarkmalarını toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar.

Meme dikleştirme (meme toparlama) ameliyatı, aşırı kilo alıp verme, hamilelik ve yaşlanmaya bağlı yerçekimi etkisi zamanla göğüs dokusunun aşağıya doğru sarkmasına sebep olması sonucu, göğüs sarkıklıklarının tedavisi için yapılır. Meme dikleştirme ameliyatı (meme toparlama ameliyatı)göğüs sarkmalarını toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar.

     Meme dikleştirme ameliyatında (göğüs dikleştirme ameliyatı) amaç göğüs sarkıklıklarını toparlamaktır. Göğüs dikleştirme ameliyatı için tanımlanmış birçok teknik vardır ve meme dikleştirme için kullanılacak teknik, meme hacminizin yeterli olup olmadığına ve göğüs sarkıklıklarının durumuna göre belirlenir.

      Meme sarkıklığı (göğüs sarkıklığı) ile beraber hacim yetersizliğiniz de varsa meme dikleştirme ameliyatı ile beraber meme protezi koyarak kaybolan hacmi telafi etmek gerekmektedir. Veya tam tersi olarak meme sarkıklığınızla beraber göğüsleriniz de büyük ise, bu sefer meme küçültme (göğüs küçültme) işlemi ile beraber meme dikleştirme ameliyatı gerekmektedir.

Detaylar
jinekomasti

Jinekomasti Tedavisi

Jinekomasti (erkek meme büyümesi ) hormonsal sebeplerle veya kullanılan bazı ilaçlara bağlı olarak erkeklerde kadın tipi meme büyümesi demektir.
Jinekomasti aynı zamandan bazı genetik hastalıklara bağlı olarak da oluşabilir.

Jinekomasti (erkek meme büyümesi )  hormonsal sebeplerle veya kullanılan bazı ilaçlara bağlı olarak erkeklerde kadın tipi meme büyümesi demektir. Jinekomasti aynı zamandan bazı genetik hastalıklara bağlı olarak da oluşabilir. Jinekomasti (erkek meme büyümesi )aşırı kilo alımına bağlı olarak da oluşsa da bu aşırı yağlanmaya bağlı erkek meme büyümesi tam anlamıyla jinekomasti sayılmaz. Ancak tedavi yöntemleri aynıdır.

Ergenlik çağında jinekomasti şikâyetiyle gelen hastalar için genel de ilk olarak takip önerilir çünkü ergenlik dönemi sona erdiğinde erkek meme büyümesi sonlanabilir. Genetik hastalıklar veya hormonal sebepler var ise öncelikle bu sebeplerin tedavisi planlanır ve sonrasında cerrahi işlem uygulanır.

Detaylar

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 570 25 18

Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
Tarih : 29/01/2018
Kategori : Estetik Plastik Cerrahi

2019-04-18T15:47:37+03:00

Yorum ve Sorularınızı Buraya Yazabilirsiniz

- Email adresiniz yayınlanmayacaktır.
- Bilgileriniz 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.
- Yıldızlı (*) alanlar zorunludur.

39 Yorumlar

 1. Aysel Erdoğan 11:45 de 9 Temmuz 2019 - Yanıtla

  Zayıflamaktan dolayı göğüslerim çok küçüldü , büyütmek istiyorum. Ortama fiyat nedir ve hangi şehirde bulunuyorsunuz

 2. seda salman 13:25 de 29 Haziran 2019 - Yanıtla

  gögüslerim çok küçük ve memnun degilim ortalama bi fiyat alabilir miyim rica etsem 🙂

 3. Özlem Dağıstan 12:14 de 29 Haziran 2019 - Yanıtla

  Merhaba. Gögüslerim kilo alip vermekten çok sarkti normalde 95 beden çamasir kullaniyordum artik 85 bedene indi. Ailemde 3 nesildir meme kanseri var ve bendede sorunsuz kitleler var. Bu konuda ne yapabiliriz ve ucret ne kadaea mâl olur?

 4. Esma Taner 20:24 de 14 Nisan 2019 - Yanıtla

  Merhaba, göğüslerimin ortası yaklaşık 8cm ayrık, bunu düzeltmek için bir estetik tedavisi var mı?

 5. Damla 17:08 de 21 Ocak 2019 - Yanıtla

  Merhaba, göğüs büyütme ameliyatı ve fiyatıyla ilgili bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 6. Selvinaz 20:50 de 22 Kasım 2018 - Yanıtla

  Merhaba yaşım 19 göğüslerim biraz küçük biraz büyütmek istiyorum fiyatı ne kadar acaba

 7. Serpil agaya 20:21 de 16 Kasım 2018 - Yanıtla

  Hocam ben çocuğu 1 yaşına kadar zor emzirdim sütüm kesildi ve göğsün sarktı çok hiç göğsün kalmadı adam gibi oldum resmen ve irtabl bağırsak sendromun var migdem den dolayı sutyende takamiyorum zaten yok migdeme sutyen çok baskı yapiyo sizce ne yapabilirim silikon yaptirsam sutyen taktigimda ağrım olurmu yoksa göğsün yok diyemi baskı oluyo dümdüz çünkü bilgilendirirseniz sevinirim

 8. Şahinkaya 20:12 de 4 Kasım 2018 - Yanıtla

  Merhabalar ankilozan spondilit hastasıyım gögüslerımi küçültüp toparlanmak istiyorum fiyat alabilirmiyim

 9. kerime 23:18 de 1 Kasım 2018 - Yanıtla

  Slm goguslerimi küçükltmek istiyorum fiyat ve ne kadar surdugu konusunda bilgi alabilirmiyim

 10. Betigul Atilgan 19:43 de 21 Ekim 2018 - Yanıtla

  Merhabalar gogus buyutme ameliyati olmak istiyorum…Boyum 1.63 ve 51 kiloyum…Damla model silikon taktirmak ve silikonun koltuk altından takilmasini istiyorum yani gogus alti istemiyorum…Zaten suanda kas altina takiliyor diye biliyorum o yuzden ayrica belirtmek istemedim…Fiyat bilgisi alabilirmiyim?

  • Op. Dr. Görkem Çalışkan 16:41 de 24 Ekim 2018 - Yanıtla

   Merhaba Betigul;

   Mail adresinden geri dönüş sağladım.

 11. Lemis aslan 10:02 de 25 Eylül 2018 - Yanıtla

  Emzirme döneminde sonra göğüslerimde sarkma oldu ve çatlaklıklar da mevcut göğüs ölçülerinden şikayetçi değilim fakat dikleştirme istiyorum fiyatı ne kadar?

 12. özenc 22:51 de 20 Eylül 2018 - Yanıtla

  Merhaba bnde küçültmek istiyorum…fiyat nedir acaba.

 13. Bilge 10:57 de 7 Eylül 2018 - Yanıtla

  Merhaba ben meme büyütme operasyonu geçirmek istiyorum , bunun için endiselerim vardı ama beyanlarınızı okudum ve icim rahatladı . Göğüs büyüklüğüne göre mı para alınıyor yoksa belirli bir fiyatı var mı ?

 14. Sanem 12:22 de 4 Eylül 2018 - Yanıtla

  Merhaba ben 37 yaşındayım geçen sene meme büyütme ameliyatı oldum bu sene sarkma oldu düzeltmek mümkün olurmu

 15. Yasemin Çadır 12:37 de 27 Ağustos 2018 - Yanıtla

  Merhaba iyi çalışmalar 19 yaşındayım göğüsümü büyültmek istiyorum ücreti ne kadar acaba

 16. Ceren Demirtaş 19:58 de 5 Haziran 2018 - Yanıtla

  Merhaba 21 yaşındayım ve ergenlikten bu yana göğüs büyüklüğümden şikayetçiyim sırt ve bel ağrıları da yapıyor ve özellikle regl dönemlerinde çok hassaslaşıyor. Küçültme operasyonu geçirmek istiyorum.

 17. bekir çilek 21:38 de 14 Mayıs 2018 - Yanıtla

  merhaba iyi çalışmalar 26 yaşında erkeğim 1.94 cm boyunda 134 kg dan 98 kg a dustum bildim bileli aşırı gogus fazlaligim var sporla bi derece eritebilcegimden operasyon veya herhangi bir sekilde aldirmak istiyorum

  • Op. Dr. Görkem Çalışkan 12:06 de 23 Mayıs 2018 - Yanıtla

   Merhaba Bekir Bey

   Belirttiğiniz mail adresinize dönüş sağladım.

 18. ibrahim dogu 01:17 de 25 Mart 2018 - Yanıtla

  merhaba gayım gogus taktırmak ıstıyorum fıyatı ne kadar

 19. Hanmammedova Aybolek 20:40 de 22 Şubat 2018 - Yanıtla

  2016 meme kanseri oldum.sol meme alındı. sonra 4 ay tedavi oldum.bir buçuk sene geçti iyim.Allaha şükür. meme yaptırmak istiyirum.fiyati ne kadar öğrenme bilirmisin? .saygilar.

phone WhatsApp'tan Sor!
mobil-telefon mobil-whatsapp