Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 18 Ortalama: 3.6]

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağı torbalarının yorgun ifadeye ve normalden daha yaşlı görünmenize sebep olduğu yorgun ifadeyi silmek ve daha genç bir görünüm sağlamak amacıyla yapılır.

Alt göz kapağı torbaları yaşlanma ve genetik faktörlere bağlı olarak göz küresini destekleyen yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması ile oluşur. Bazı durumlarda bu fıtıklaşma olmadan cilt fazlalığı da görülebilir.

alt göz kapağı estetiği

alt göz-kapağı estetiği

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı için tanımlanmış birçok teknik olmakla beraber hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası karar verilir.

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı lokal veya sedasyon/genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyat süresi ortalama 60-90 dakika arasındadır. Ameliyat için en sık kullanılan teknik kirpiklerin hemen 1-2 mm altından kaz ayaklarınıza doğru uzanan bir kesi ile uygulanan tekniktir. Ameliyat ile fıtıklaştığı görülen yağ yastıkçıklarının fazla kısmı alınarak torbalanma görünümü azaltılır ve fazla cilt var ise fazla olan cilt kısmı da alınarak gözaltı torbaları yok edilir. Gözaltı torbaları alındıktan sonra bazı hastalarda gözyaşı kanalı hizasında mevcut çukurluklar var ise o bölgelere bu yağ yastıkçıkları transfer edilebilir. Böylece aynı seansta hem gözaltı torbaları yok edilmiş hem de gözaltındaki mevcut çukurlar doldurulmuş olur.

Alt Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında kirpiklerinizin alt kısmında yumuşak ve sizi rahatsız etmeyen çok ince dikişler bulunur. Bu dikişler 5 gün sonra alınabilir veya kendiliğinden erimesi beklenebilir. Göz kapağı estetiği ameliyatında ödem ve morluklar üst göz kapağı estetiği ameliyatına göre biraz daha fazladır. Ancak tüm ödem ve morluklar 10 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Mü?

Gözaltı torbalarının alınması tamamen kalıcı bir çözüm olup; uyku düzeni, sigara kullanımı bu ameliyatın verimini düşüren faktörlerdir. Gözaltı torbaları alındıktan sonra yaşlanma süreci ile cildiniz tekrar gevşeyebilir ve bir miktar torbalanma oluşabilir. Fakat hiçbir zaman eskisi gibi olmaz ve tekrarlayan ameliyat oranı oldukça düşüktür.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalıyor Mu

Gözaltı torbalarının alımı için kirpikli bölgeden işlem uygulanırsa, o bölgede çok fazla olmayan bir iz kalır. Bu iz, 2-3 aylık dönemde tamamen belirsiz hale gelir ve dışardan asla belli olmaz.

Gözaltı torbalarının alımı için kullanılan diğer yöntem; göz kapağının içinden girilir ve böyle bir durumda dışarıdan hiçbir şekilde iz kalmaz. Ancak bu teknik, cilt fazlalığı olmayan kişilere uygulanır ve buna da hekiminiz muayene ettikten sonra karar verir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenle Nelerdir?

Alt göz kapağı estetiği (göz kapağı ameliyatı) ameliyatı sonrası ilk 2 hafta güneşten korunmanız için, güneş gözlüğü kullanmanızı öneriyorum. Ve olası göz kuruluğunu önlemek için suni gözyaşı damlaları ve antibiyotikli damlalar öneriyorum. Çok nadir hastada ameliyat sonrası alt göz kapağı aşağıya doğru çekilebilir, bu durum olası bir durum olup, 2 haftalık masajla tamamen normale döner.

Göz Torbalarını Kimler Aldırabilir?

Alt göz kapağı ameliyatı için önerdiğim bir yaş grubu yok. Sebebi ise; gözaltı torbaları her yaşta insanı huzursuz eder. Bu sebeple gözaltı torbalarından rahatsız olan herkes muayene sonucunda ameliyata uygun görülürse bu ameliyatı olabilir.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım. WhatsApp'tan da benimle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 570 25 18

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım. Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 570 25 18

Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
Tarih : 23/11/2017
Kategori : Yüz Estetiği

2018-12-11T11:45:12+00:00

22 Yorumlar

 1. yesim sozbilen Çarşamba Mart 14th, 2018 at 14:31 - Cevapla

  IYI GUNLER IYI CALİŞMALAR ALT GÖZ KAPAGI AMELIYAT FIYATI ALABILIRMIYIM

  • Op. Dr. Görkem Çalışkan Salı Mart 20th, 2018 at 11:27 - Cevapla

   Merhaba Yeşim Hanım;

   İletişim email adresinizden size dönüş sağladım.

 2. Seval bozdağ Perşembe Nisan 12th, 2018 at 03:14 - Cevapla

  Göz kapağı ve göz altı torbaları sorunum var her ikisi bir seferde amaliyat ediliyormu ve fiyatları nedir ayrı ayrı öğrenebilirmiyim

  • Op. Dr. Görkem Çalışkan Cumartesi Nisan 28th, 2018 at 10:27 - Cevapla

   Merhaba Seval Hanım

   Belirtmiş olduğunuz email adresine dönüş sağladım.

 3. Burçin Çellek Çarşamba Mayıs 30th, 2018 at 21:48 - Cevapla

  Merhaba Görkem Bey,

  Alt göz kapağı ameliyatı için fiyat bilgisi öğrenebilir miyim?

  İyi çalışmalar.

  • Op. Dr. Görkem Çalışkan Perşembe Mayıs 31st, 2018 at 00:56 - Cevapla

   Merhaba Burçin hanım

   Belirttiğiniz mail adresinize dönüş sağladım.

 4. Çetin Türkoğlu Pazar Haziran 10th, 2018 at 19:10 - Cevapla

  Iyi gunler 24 yasindayin alt ve ust torbalarimi azaltmak istiyorum cok dolgun duruyor fiyat alabilirmiyim.

 5. ayşegül Pazartesi Haziran 18th, 2018 at 13:10 - Cevapla

  mrb kolay gelsin aileden gelme belirgin şekilde göz altı torbalarrım var ve bu beni çok yaşlı gösteriyor amaliyat ücretini öğrenebilirmiyim acaba

 6. Dilara Çarşamba Temmuz 18th, 2018 at 01:51 - Cevapla

  Merhaba , bende göz altı torbalarımı aldırmak istiyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim

 7. Metehan mehder Cuma Temmuz 27th, 2018 at 13:52 - Cevapla

  Göz altı torbası estetiği fiyat bilgisi alabilirmiyim

 8. Seher s. Pazartesi Ekim 29th, 2018 at 11:01 - Cevapla

  Annemin göz kapağı ve göz altı torbaları sorunu var her ikisi bir seferde amaliyat ediliyormu ve fiyatları nedir ayrı ayrı öğrenebilir miyim?

 9. Pınar yunar Pazartesi Kasım 12th, 2018 at 00:26 - Cevapla

  Sn Görkem Çalışkan
  Gözaltı torbası ve üst göz kapağı için ayrı ayrı fiyat alabilirmiyim. Ayrıca gözaltı torbası ameliyatlarınızdan referans resimleri mail adresime gönderebilirmisiniz.
  Teşekkürler

 10. eda altınkalem Çarşamba Kasım 28th, 2018 at 11:51 - Cevapla

  Merhaba Görkem Bey,
  32 yaşındayım gözaltı torbalarımı aldırmak istiyorum… Aşağı yukarı fiyat aralığınız nedir?

 11. halise.halise@hotmail.com Pazartesi Ocak 21st, 2019 at 10:12 - Cevapla

  merhaba,

  36 yaşındayım ve kendimi bildim bileli gözaltı torbalarım var .
  göz doktoruna gittiğimde cerrahi operasyon için çok rahatsız edici olmadıklarını söyledi
  ancak ben daha iyi hissetmek adına daha fazla bilgi ve fiyat alabilir miyiz

Yorum ve Sorularınızı Buraya Yazabilirsiniz

- Kişisel bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
- Yıldızlı (*) alanlar zorunludur.