Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 34 Ortalama: 2.9]

Badem Göz Estetiği

badem göz estetiği

Badem göz estetiği, aslında alt göz kapağı ameliyatının bir parçası olup alt göz kapağındaki yaşlanmaya veya genetik faktörlere bağlı olarak oluşan gevşemenin toparlanması işlemidir. Bu işlem alt göz kapağının aşağıya doğru sarkması sonucunda oluşan yorgun ifadenin kaybedilmesini amaçlar. Daha önceleri badem göz estetiğinin yaş ortalaması 40-50 arası iken, artan iş temposu ve stres bu yaşın daha da düşmesine ve gençler arasında bir akım haline gelmesine sebep olmuştur.

badem göz estetiği

Badem göz ameliyatı sonucunda gözlerde bir miktar çekik görünüm oluşturulur ve bu sayede hasta eskiye göre daha canlı ve dinamik bakışlara sahip olur. Türkiye’de kadınların sosyal ve iş hayatında daha etkin olarak yer almaya başlaması ile oluşan yoğun tempo ve stres gözlerine de yansımaktadır. Gözlerin dış kenarları hafif aşağıya doğru sarkmış ve bu durumu saçlarını sıkıca arkaya doğru bağlayarak veya makyaj ile kapatmaya çalışmaktadırlar. Badem göz estetiği ameliyatı bu problemi tamamen ortadan kaldırarak aşağıya sarkan göz dış kenarının yukarıya kaldırılarak daha çekik hale getirilmesini mümkün kılmaktadır.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı hastane ortamında yapılması gereken ve ortalama 30-45 dakika süren lokal anestezi veya sedasyon ile yapılan bir işlemdir. Badem göz ameliyatı sonrasında aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ödem ve morluklar 4-5 gün sürer. Bu ameliyat sonrasında göz kenarında yaklaşık 0.5-1 cm lik iz oluşur ve bu iz 3 ay içerisinde tamamen kaybolur.

Badem Göz Estetiği Görmeyi Etkiler Mi?

Badem göz estetiği sonrasında görme etkilenmez ve yüz de ifade kaybı oluşmaz. Ancak gereğinden fazla çekiklik sağlanmaya çalışılırsa, görme alanı kısıtlanır. Bu sebeple ameliyatı yapacak olan estetik cerrahınızın, planlamış olduğu gerginlik miktarına müdahale etmemeniz uygun olacaktır. Bu ameliyat sonrası daha canlı daha dinamik ve etkileyici bakışlarla sosyal hayata dönüş oldukça hızlıdır.

Badem Göz Estetiği İyileşme Süreci

Badem göz estetiği sonrasında, aynı gün hastaneden taburcu olursunuz. İlk gün buz uygulaması ile morluk ve şişliklerin daha az olmasını sağlarız. Morluk ve şişlikler kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 3-5 gün sürer. Gözle görülür etki maksimum 30-45 gün sonra ortaya çıkar.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 570 25 18

Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
Tarih : 23/11/2017
Kategori : Yüz Estetiği