Bu yazıya oy verin :
[Toplam: 10 Ortalama: 3]

Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği

Çene ve elmacık kemiği estetiği ameliyatları, törpüleme – yağ enjeksiyonu veya özel protezler ile yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası hekiminiz tarafından karar verilir.

çene ve elmacık kemiği estetiği

Çene ve elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatları kalıcı protezler veya yağ enjeksiyonları ile yapılabilir. Bu ameliyatlar daha genç bir görünüm sağlamak, yüz estetiği, orantı sağlamak, doğuştan gelen çene yapısı bozukluğunu tedavi etmek amaçlı yapılan ameliyatlardır. Genellikle karşılaşılan problemler,

Çenenin önde durması
Çenenin küçük ve boyun ile bitişik gibi görünmesi
Çenenin geride olması
Çene ucunun çok küçük ve nokta formunda olması
Çene ucunun sivri ve uzun olması gibi problemlerdir. Çene estetiği ameliyatı ile bu problemler çözümlenir.

Çene estetiği ameliyatları, törpüleme – yağ enjeksiyonu veya özel protezler ile yapılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı detaylı muayene sonrası hekiminiz tarafından karar verilir.

Çene kemiği geride duran kişiler için özel hazırlanmış protezler ile çene kemiği öne doğru taşınır ve ön ve yan profil görüntünüzün orantısı sağlanmış olur.

Çene estetiği ameliyatı ile önde ve belirgin duran çene kemiği özel işlemler ile kısaltılarak geriye alınabilir ve yüz orantınız sağlanmış olur. Çene estetiği için yapılan özel işlem ön çene kemiğini belirli kurallara ve tekniklere uyarak kesmek ve yeniden şekillendirmektir. Bu sebeple çene kemiği estetiği ameliyatlarından sonra 2-4 hafta yumuşak ve sulu yemekler yemeniz önerilir.

Çene belirginleştirme veya çene küçültme ameliyatlarından sonra 1 haftalık ağız bakımı ve 2-4 haftalık yumuşak sulu gıda ile beslenme önerilir. Ameliyat sonrası mevcut ödemleriniz ve morluklarınız olabilir ve 10 gün sonra tamamen düzelir.

çene ve elmacık kemiği estetiği

Elmacık Kemiği Estetiği (Elmacık Kemiği Belirginleştirme)

Aşırı kilo verme sonucunda veya yapısal olarak elmacık kemikleri belirginliğini kaybeder ve yüz bölgemizde sarkık ve yorgun bir ifade oluşur. Bunu önlemek amacıyla elmacık kemiği özel protezlerle yeniden istediğiniz formatta şekillendirebilir.

Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi yüz hatlarınıza uyacak şekilde detaylı muayene yapıldıktan sonra uygun protez seçilerek yapılır.

Elmacık kemiği belirginleştirilmesi aynı zamanda yağ enjeksiyonu veya sentetik dolgular ile de yapılabilir. Bu iki işlem de lokal olarak uygulanabilen ameliyatsız ağrısız yöntemlerdir.

Protez ile elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. Elmacık kemiği estetiği (yanak belirginleştirme) ameliyatı için tüm kesiler ağız içinden yapılır ve protez ağzı içinden yerleştirilir. Bu sebeple dışarıdan görünen herhangi bir iz olmaz.

Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı sonrası 1 hafta ağız bakımı önemlidir. Bunun için gargara kullanmanız ve her yemekten sonra ağzınızı bol su ile çalkalamanız yeterlidir. Ameliyat sonrası çok fazla ödem veya morluk beklenmez.

Sağlığınız ve güzelliğiniz için doğru sayfadasınız. Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşacağım.
Ayrıca aşağıdaki WhatsApp ikonuna tıklayarak benimle WhatsApp'tan direkt konuşma başlatabilirsiniz.
gorkem-caliskan-whatsapp0532 570 25 18

Yazan : Op. Dr. Görkem Çalışkan
Tarih : 23/11/2017
Kategori : Yüz Estetiği

2019-04-18T16:56:26+03:00

Yorum ve Sorularınızı Buraya Yazabilirsiniz

- Email adresiniz yayınlanmayacaktır.
- Bilgileriniz 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.
- Yıldızlı (*) alanlar zorunludur.

14 Yorumlar

 1. Elif kutlu 14:23 de 7 Haziran 2019 - Yanıtla

  Merhaba çenem hafif once ve geniz torpuletmek istiyorum fiyat alabilir miyim?

 2. SİMGE 14:34 de 5 Nisan 2019 - Yanıtla

  merhabalar yüzümün bi tarafı daha sivri diğer tarafı daha düz ve uzun görünüyor zayıfladıgım için elmacık kemiklerim yok denilecek gibi fiyat alabilirmiyim

 3. Gökhan 18:21 de 13 Mart 2019 - Yanıtla

  Elmacık kemiği implatı ve bişektomi için fiyat alabilirmiyim

 4. Eylem fakı 01:12 de 16 Ocak 2019 - Yanıtla

  Merhaba ben 39 yaşımdayim minik bir gıdı problemim var konuyla alakalı bir rakam verme şansınız varmı:)

 5. Emre Akyıldız 20:44 de 14 Aralık 2018 - Yanıtla

  Merhabalar , nefes almayla alakalı sorunlar yaşadığım ve burnumun şeklinide beğenmediğim için estetik operasyon yaptırmak istiyorum konuyla alakalı fiyat alabilir miyim rica etsem ?

 6. Canan 13:36 de 26 Kasım 2018 - Yanıtla

  Yüz küçültme çene ve elmacık kemiği belirginleştirme istiyorum bu operasyon ne kadar zamanda ve ne kadar fiyat ile yapılmakta öğrenebilirmiyim?

 7. Tuğba uluçay 09:49 de 30 Ağustos 2018 - Yanıtla

  Meme büyütme fiyatını alabilir miyim? Anne olmadan önce 75C kap kullanırken emzirmeden sonra 75A kal kullanmaya başladım eskisi gibi C kap olsun ve dolgun istiyorum. Yeriniz nerde? Teşekkürler…

phone WhatsApp'tan Sor!
mobil-telefon mobil-whatsapp